Stavební Regatta 2012 - popis námořní plachetnice First 45. 

Partneři:Popis lodě

Pro regattu byly zvoleny 2 flotily lodí, na kterých se pojede v roce 2012 Mistrovství ČR v námořním jachtingu v kategorii one design. Jedná se o flotilu identických lodí, které jsou určené zejména pro závody, ale z hlediska komfortu splňují i nároky charterové lodě.

 

Beneteau First 45

Závod se pojede na identických plachetnicích BENETEAU First 45 vyrobených v roce 2009. Jachta má 2 kormidla, trojsálingový ALU stěžeň a karbonový spinakrový peň. Pro špičkové závodění jsou určené i triadiální plachty North Sails. Loď výborně spojuje vlastnosti špičkové závodní lodě s výhodami komfortní charterové lodě, kde se pohodlně vyspí až 8 osob, včetně TV LCD 20“ s přehrávačem DVD/CD/MP3 a reproduktory v salóně a kokpitu.

 

Beneteau First 35

Druhou kategorií budou identické plachetnice BENETEAU First 35 vyrobené v roce 2011. Jde o aktuálně nejnovější a nejmodernější flotilu one design závodních lodí v Evropě. Lodě mají 2 kajuty, 1 koupelnu s WC, 6 lůžek (2 v salóně vytvořené z originálního skládacího stolu. Plnospírová hlavní plachta,

materiál HI Modulus Radial Dacron, Triradial cut, 2 refy, balená do Lazy Back-u, 41,47 m2. Rolovací kosatka, 108 %, materiál DP Hydra Net Radial, Triadial cut, 31,00 m2. Spinaker, Cotender Maxlite 150, Triradial cut, 103 m2.

 

Omezený počet lodí

K dispozici bude pouze omezený počet lodí BENETEAU First 45 a FIRST 35. V tuto chvíli je garantovaný počet 10 lodí v každé kategorii. Celkové hodnocení regaty proběhne jednotlivě v obou kategoriích.

Způsob obsazování lodí:

Regatta se však v této kategorii pojede, pokud bude minimálně 5 účastníků.